Thom Yorke, Jonny Greenwood ve Tom Skinner’lı The Smile’dan ilk şarkı

Radiohead’den Thom Yorke ve Jonny Greenwood’un yanlarına Sons of Kemet davulcusu Tom Skinner’ı alarak kurdukları yeni grupları The Smile’la geçtiğimiz mayıs ayında Glastonbury kapsamında canlı yayımlanan sürpriz performanslarıyla tanışmıştık.

Hemen her Thom Yorke işinde dümende olan, Radiohead’in 6. kişisi prodüktör Nigel Godrich de bu ortaklığın bir parçası tabii. Geçtiğimiz yıl ekibin albüm kayıtlarını duyuran da bizzat Godrich olmuştu. Bir dizi canlı performansın ardından nihayet grubun ilk stüdyo kaydı dinlmeye açıldı.

“You Will Never Work In Television Again” isimli ilk The Smile şarkısı, punk damarı kabarmış, kısa ve akılda kalıcı bir parça. Albümün geri kalanıyla ne zaman buluşacağız ya da sonik anlamda bu parçaya benzer işlerden mi oluşacak, şu an için merak konusu. 

Thom Yorke – Jonny Greenwood – Tom Skinner üçlüsü, canlı yayın konserlerine farklı mekânlarda ve formatlarda devam edecek gibi görünüyor. Nitekim 29 Ocak akşamı Türkiye saatiyle 23.00 itibariyle 24 saat içinde Magazine London’da üç ayrı performans sergileyecekler. Üstelik bu üç konsere, şu sıralar bir The Prodigy belgeseli üzerine çalışan Paul Dugdale’in ellerinden çıkma videolar eşlik edecek. Paul Dugdale şimdiye kadar Aphex Twin’den Taylor Swift’e, Gorillaz’dan The Rolling Stones’a birçok popüler müzisyen ve grup için de canlı performans işlerine imza atmıştı.
Livestream biletleri 7 Ocak Cuma günü satışa çıkacak, buradan edinilebilir.

The Smile (Thom Yorke, Jonny Greenwood, Tom Skinner) 29 Ocak konseri