Aga B ve Barış Demirel bir denge tahtasında

Yazı: Elif Sevimay

İfade gücü yüksek sözleri ve karakteristik flow’uyla dinleyeni hızla avucunun içine alan Aga B, yerli hip hop sahnesinin en özgün figürlerinden biri. Geçtiğimiz temmuzda Burakbey’e eşlik ettiği “yeni ilahiler”in ardından bu kez, Barış Demirel’le güçlerini birleştiriyor. Daha önce çeşitli sahnelerde enerjilerini buluşturan ikiliyi ilk defa bir bir kayıtta dinlememizi sağlayan “Üzümlü Kek”, Ahmet Budak imzalı klibiyle birlikte geldi. 

“Üzümlü Kek”, “saydam ve flex” flow’u ile Barış Demirel’in trompetinin rahat iniş yapabileceği bir zemin tanımlıyor. Prodüksiyonu Pangea Beatz olarak da tanıdığımız Pango imzalı parçada Aga B, yer yer dert yandığı, yer yer iç ferahlattığı söz yazımıyla dinleyeni denge tahtasında yürütüyor. Bu şarkıda da “Ah ne fena veba, insanın vasıfsızca beka hayali için heba ettiği refah” diyerek, dilini sakınmaz üslubunu sürdürmüş. Parçanın son düzlüğünde gelen Barış Demirel solosu da pek keyifli.

Özellikle düzenli ortağı Da Poet ile yaptığı projeler ile bir ayağını hip hop sahnesinde tutan Barış Demirel, yakın zamanda yayımladığı tekliler ile birlikte yeni albümünü duyurmuştu. Bi’ Aralar İyiydim’den şimdiye kadar “GÖNÜL YOLDAŞINI BULUR” ve “BULSAM KENDİNİ” parçalarını takiben Islandman remiksli “YOK Kİ”yi dinledik. Devamı için şubatı bekleyeceğiz.