Paddy Considine, HBO’nun “Game of Thrones” spin-off’unda

HBO’nun yaklaşan ilk Game of Thrones spin-off’u House of Dragon’ın oyuncu kadrosu şekilleniyor. 2022’de yayına başlaması planlanan dizi, Targaryen hanedanının yükselişi ve çöküşünü konu edecek.

Yazar George R.R. Martin’in 2018’de yayımlanan Fire & Blood kitabından yola çıkarak hazırlanacak House of the Dragon, orijinal serideki olaylardan yüzlerce yıl öncesine götürecek. Dizinin baş karakterlerinden biri olacak King Viserys Targaryen’ı canlandıracak isim, İngiliz oyuncu Paddy Considine oldu. Considine’ı izlediğimiz son iki yapım, HBO’da yayımlanan The Outsider ve The Third Day dizileriydi. House of Dragon’da canlandıracağı Viserys karakteri; güvenilir, iyi ve nazik bir kişi olarak tanımlanıyor. Fakat basın açıklamasında da değinildiği gibi, “Game of Thrones’dan bildiğimiz kadarıyla iyi insanlar her zaman iyi kral olmaz”.

10 bölümden oluşacak ilk House of Dragon sezonu, Ryan Condal ve Miguel Sapochnik ikilisine teslim edildi. Sapochnik ilk sezonda dört bölümün yönetmenliğini de üstlenecek. George R.R. Martin’in de dizinin yapımcı kadrosunda yer aldığını belirtelim. HBO’nun birden fazla Game of Thrones spin-off’u planladığı biliniyor.

Paddy Considine’ı yakında izleyeceğimiz bir diğer yapım da çekimleri tamamlanan ve post prodüksiyon aşamasında olan Wolf filmi. Kurt olduğuna inanan bir genci merkezine alan gerilimli bir arthouse filmi olarak tanımlanan Wolf’un yönetmen koltuğunda, ilk filmi Nocturnal’la övgüler toplayan Nathalie Biancheri var.

Yükleniyor...