Padme video oyun evreninde: “Apathy”

Heyecan verici Mevzu Records kataloğunun gediklilerinden İstanbullu punk grubu Padme, üçüncü albümü The Fine Line Between Being Conscious and Self Harm’ı mayıs ayında yayımladı. Yüksek tansiyonlu albümün kapanış şarkısı “Apathy”nin artık müthiş bir video klibi var.

Semih Yüksel imzalı animasyon klipte, Padme üyeleriyle nostaljik video oyunu evrenine dalıyoruz. Super Mario, Donkey Kong gibi klasiklere selam duran videodaki Morgan Freeman ve Trailer Park Boys detaylarına da bayıldık. Padme, klipteki macerayı şu sözlerle tanımlamış: “Arda’nın yedek beyin hücresi ve cigret arayışındaki mevzuları anlatan belgesel niteliğindeki müzik videosu.” Bu arada Semih’in Pentagram’ı piksellerin dünyasına taşıdığı çalışmalarını da lütfen ıskalamayın! 

Yeri gelmişken, DIY kültürünü benimseyerek faaliyetlerini yürüten Mevzu Records’a da bir parantez açalım. Kısa sürede, farklı formatlarda 70 albüm / EP / single yayımlayarak leziz bir katalog oluşturan Mevzu Records, İstanbul bağımsız müzik sahnesinin dikkate değer oluşumlarından biri. Mevzu’nun 2020 yayınlarından bazı tavsiyelerimizi aşağıya iliştiriyoruz ama tüm katalog için buraya tıklayabilirsiniz.