“Parks and Recreation” ekibi özel bölüm için bir arada

NBC, ikonik sitcom Parks and Recreation kadrosunun yarım saatlik özel bölüm için bir araya geleceğini açıkladı. Özel çekimin amacı COVID-19’la mücadele edenlere destek olması için yardım fonuna bağış toplamak. 30 Nisan’da çekimlerine başlanacak özel bölümün tüm geliri bağışlanacak.

Özel bölüm için neredeyse orijinal kadronun tamamıyla anlaşılmış. Bazı konuk yıldızların da gelebileceği ihtimali olmakla birlikte şimdilik kadroda Amy Poehler, Rashida Jones, Aziz Ansari, Nick Offerman, Aubrey Plaza, Chris Pratt, Adam Scott, Rob Lowe, Jim O’Heir ve Retta yer alıyor. Özel bölüm, hayali kent Pawnee’deki hayatın karantina zamanında nasıl olabileceğine dair fikirler içeriyor. Bölgenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün en tutkulu memuru Leslie Knope (Poehler), tahmin edebileceğiniz gibi fiziksel mesafelenme döneminde arkadaşlarıyla iletişimde kalmaya kararlıdır, bunun için bazı girişimlerde bulunur ve hikâye başlar…

Ortak yaratıcı Michael Schur’un öncülüğünde çekilecek bölüm, Feeding America’nın COVID-19’la Mücadele Fonu için para toplamaya yardımcı olacak. Shur, ekiple iletişime geçmesini ve fikrin ortaya çıkışını şu şekilde anlatıyor: “Diğer pek çok insan gibi yardım etmenin yollarını arıyorduk ve bir gece oyuncuları bir araya getirme fikri ortaya çıktı, bu şekilde yardım toplayabileceğimizi hissettim. Oyunculara bir e-posta gönderdim ve 45 dakika içinde hepsinden olumlu geri dönüşler geldi. Parks and Recreation ekibimiz 30 dakikalık karantinaya alınmış Pawnee hayatını bize sunacak. Umarız herkes bundan hoşlanır.”

NBC Entertainment’ın senaryo programlamasının eş başkanları Lisa Katz ve Tracey Pakosta, “Bu belirsiz zamanlar için, dizginsiz coşkusu ve merhameti hepimize iyi gelen Leslie Knope’dan daha doğru bir isim düşünemeyiz” diyor. Çok da haklılar! 

Universal Television yapımı olan orijinal sitcom dizisi Parks and Recreation, 2009-2015 tarihleri arasında yayımlanmış; Emmy ve Altın Küre ödül törenlerinin daimi adayı olmuştu. Amy Poehler, 2014 yılındaki performansıyla Altın Küre ödülünü kazanarak dizinin adaylık serüvenini sonlandırmıştı.

Yazı: Işıl Saykan