Lizzo’dan terapi niteliğinde Instagram canlı yayını

Amerikalı ünlü rapçi Lizzo, Instagram hesabından yaptığı canlı yayında corona virüsü sebebiyle evde kendini karantinaya çeken hayranlarına sakin olmaları gerektiğini ve kriz zamanlarını meditasyon yaparak atlatabileceklerini söyledi. Canlı yayında flüt çalan ve ametist, pembe kuvars gibi olumlu enerjisi yüksek taşları da göstermeyi ihmal etmeyen sanatçı, grup terapisi niteliğindeki videosunu sonrasında post olarak da paylaştı. 

Lizzo, yaşanılan bu kriz ortamını ruhen iyileşmeye çabalayarak, korku ve endişelerle yüzleşerek aşmak gerektiğine inanıyor. Flütün rahatlatıcı sesiyle videoya adeta takılıp kalan hayranlarına, “Bugün birlikte meditasyon yapalım istedim. Birlikte nefes alıp verirsek korkularımızla yüzleşmekte yalnız kalmayız” diye sesleniyor. 

Böyle kriz durumlarında insanların birbirine güvenmesi gerektiğini söyleyen sanatçı, “Gerçekten birbirimizi dinlemeliyiz. Birbirimizi gerçekten hissetmeliyiz. Birbirimize yardım etmek için gerçekten harekete geçmeliyiz. Birbirimizden korkamayız, güvenli ortamı sağlamak için doğru şeyleri yapmak zorundayız: yüz maskeleri, el yıkama… Tüm bu korkuyu aşıp aşka dönüştüreceğiz” dedi. 

Bu yıl Grammy Ödülleri’ndeki 8 adaylıkla dikkat çeken başarılı sanatçının videosu 2 milyonun üzerinde beğeni ve yüzlerce destekleyici mesaj aldı. Ünlü müzisyenin meditasyon ve mantraya olan ilgisi biliniyor. Kendini sevmeyi ve özgürleşme sürecini de şarkılarına taşıyan sanatçı aynı zamanda beden olumlama hareketinin de öncülerinden. 

Yazı: Işıl Saykan