Patrick Ness romanından uyarlanan “Chaos Walking” yıllar süren prodüksiyonun ardından vizyona yakın

Patrick Ness’in 3 kitaptan oluşan bilim kurgu üçlemesinin Chaos Walking: The Knife of Never Letting Go başlıklı ilk romanından uyarlanan film, tüm kadınların öldüğü ve geriye kalan canlıların da The Noise adı verilen bir virüs nedeniyle birbirlerinin düşüncelerini duyabildiği distopik bir gelecekte geçiyor. Başrollerinde Daisy Ridley ve Tom Holland’ı izleyeceğimiz Chaos Walking’den ilk fragman paylaşıldı.

Günün birinde uzay aracı çakılan Violet (Daisy Ridley) gezegene ulaşır ve burada Todd Hewitt (Tom Holland) ile karşılaşır. Zaman içinde ikilinin atıldığı maceralarla hem karakterler hem de içinde bulundukları gezegen ve sırları hakkında daha fazla şey gün yüzüne çıkmaya başlar.

Charlie Kaufman projeden ayrılmış

Filmin yönetmeni, filmografisinde Edge of Tomorrow ve The Bourne Identity bulunan ve Tom Cruise’un gelecekteki SpaceX projesinde de yönetmenlik yapacağı açıklanan Doug Liman. Senaryo ise, orijinal serinin yazarı Patrick Ness ve Spider-Man: Homecoming’in senarist ekibinde yer alan Christopher Ford tarafından hazırlanmış. Yapım henüz taslak aşamasındayken senarist ekibinde Charlie Kaufman’ın da yer aldığı fakat sonrasında projeden ayrıldığı konuşuluyor. 

Oyuncu kadrosunda ise Holland ve Ridley’e Mads Mikkelsen, Demián Bichir, Cynthia Erivo, Nick Jonas, Kurt Sutter ve David Oyelowo eşlik ediyor.

Chaos Walking’in 1 Mart 2019’da gösterime girmesi planlanmıştı. Ancak yeniden çekimler, oyuncuların takvimindeki yoğunluk ve pandemi sebebiyle uzayan süreç sonunda filmin 22 Ocak 2021’de gösterime gireceği duyurulmuştu. Yine de bu tarihin değişmesi olası, zira fragmanda kesin bir tarih yerine “yakında” ifadesi kullanılmış.

Yazı: Biçem Kaya