Patton Oswalt’lı “M.O.D.O.K.” dizisi yolda

M.O.D.O.K., Hulu’da yayımlanacak mini seri ile ekrana taşınacak. M.O.D.O.K.’un sesi ise komedyen Patton Oswalt.

İlk olarak 1967 yılında Tales of Suspense serisinin 93. sayısında Captain America’nın düşmanı olarak tanıtılan M.O.D.O.K.’un yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby. Advanced Idea Mechanics (AIM) tarafından tasarlanan M.O.D.O.K., zamanla şirketin kontrolünü eline geçiriyor ve büyük bir kafa olarak süper kahramanlara korku salıyor.

2021’in ilk aylarında başlaması planlanan Hulu’nun M.O.D.O.K. serisi, Marvel sinematik evreninden tamamen bağımsız olacak. Hulu ve Marvel Studios, 2019’da 4 animasyon dizi için el sıkışmıştı. M.O.D.O.K. dışında Howard The Duck, Tigra & Dazzler Show ve Hit-Monkey serileri için de çalışmalar devam ediyor.

Hulu’nun M.O.D.O.K. için paylaştığı sinopsis şöyle:

Megaloman süper kötü M.O.D.O.K. dünyayı ele geçirme hayalini uzun zamandır sürdürmektedir. Ancak yıllar boyunca dünyanın en güçlü kahramanlarına karşı aldığı yenilgiler ve başarısızlıklar, onunla birlikte şeytani organizasyonu AIM’i de çöküşe sürükler. AIM liderliğini kaybederken M.O.D.O.K., evliliğini kurtarmaya ve hayatındaki en büyük zorlukla mücadele etmeye çalışır: orta yaş krizi! 

Tabii M.O.D.O.K’u tanıyanlar için bir partneri ve ailesi olduğunu duymak şaşırtıcı, ancak hikâyenin dahası var. Hulu’daki seri haricinde Marvel Comics; Jordan Blum, Patton Oswalt ve Scott Hepburn’den oluşan bir ekip tarafından yaratılan M.O.D.O.K: Head Games isimli yeni serinin ilk bölümünü de sene sonunda yayımlayacak. Çizgi roman serisi ile mini dizi bağlantılı olacak gibi görünüyor. 

Yazı: Biçem Kaya