Pedro Pascal, David Harbour ve bir diş hekiminin cinayet davası

Game of Thrones ve The Mandalorian‘ın yıldızı Pedro Pascal ile Stranger Things‘in Jim Hopper’ı David Harbour‘ı buluşturacak yeni bir mini dizi HBO tarafından duyuruldu: My Dentist’s Murder Trial.

Proje, gerçek bir suç hikâyesinin konu edildiği bir New Yorker makalesinden esinlenerek yaratılmış. “My Dentist’s Murder Trial: Adultery, false identities, and a lethal sedation” (Diş Hekimimin Cinayet Davası: Aldatma, Sahte Kimlikler ve Ölümcül Sedasyon) ismini taşıyan yazı, James Lasdun tarafından 2017’de kaleme alınmıştı.

Makale, Dr. Gilberto Nunez’in arkadaşı Thomas Kolman’a “ölümüne neden olan bir maddeyi yutturması” gerekçesiyle nasıl suçlandığı üzerine özetle. Nunez’in kabarık adli sicilinde yer alanlar sadece bununla da sınırlı değil: CIA ajanı gibi davranmak da dâhil olmak üzere, kimi sahtecilik suçlamaları bulunmakta. Aynı zamanda Kolman’ın eşi Linda ile ilişkisi de bulunan Nunez, 2018’de yargılandığı davada suçlu bulunarak hapis cezasına çarptırıldı. Ancak bu cezasının sebebi cinayet değil, dolandırıcılıktı.

Dizinin yazarı, bir yandan da pilot bölümü de yönetmeye hazırlanan Steve Conrad (Wonder, The Secret Life of Walter Mitty). Dr. Nunez’i oynayacak oyuncunun Pedro Pascal olduğu şimdiden kesinleşenler arasında. Öte yandan David Harbour’ın Thomas Kolman’ı mı yoksa makalenin yazarı Lasdun’u mı oynayacağı netlik kazanmadı.

Pedro Pascal ve Steve Conrad’ın HBO ile iş birlikleri sadece bu proje ile sınırlı kalmayacak. Pascal’ı aynı isimli video oyunundan uyarlanacak, yakın geleceğin en merakla beklenen dizilerinden The Last Of Us’da Joel suretinde izleyeğiz. Conrad ise Game of Thrones‘un uzantılarından biri olan, prömiyer tarihi henüz netlik kazanmamış Tales of Dunk and Egg serisinde hem yazar hem de yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Yazı: Hatice Melike Gürer