Pedro Pascal ve Barbarian yaratıcı ekibi sunar: Weapons

Yazı: Melis Tire

Övgüler toplayan The Last of Us uyarlaması ve The Mandalorian 3. sezonla gündemi epey meşgul eden Pedro Pascal, heyecan uyandıran bir prodüksiyona daha adını yazdırdı. 2022’nin en çok konuşulan korku filmlerinden Barbarian’ın yaratıcı ekibinin ellerinden çıkacak Weapons’ın başrolü Pedro Pascal olacak.

İş görüşmesi için geldiği Detroit’te ev kiralayan Tess adlı karakterin, eve çifte rezervasyon yapıldığını öğrenmesiyle yaşadığı beklenmedik olayları konu edinen Barbarian’ın yönetmeni Zach Cregger rejide. New Line çatısı altında çekilecek Weapons’ın yapımcı suitini de Barbarian’ın yapımcıları dolduruyor. Henüz filmin sinopsisi paylaşılmadı ama senaryo da bizzat Zach Cregger tarafından yazılmakta.

Yaklaşan bazı Pedro Pascal projeleri
Strange Way of Life

Prömiyerini önümüzdeki haftalarda Cannes Film Festivali’nde yapacak yeni Pedro Almodóvar kısasında, başrolü Ethan Hawke ile paylaşıyor Pascal. Bir saat uzunluğunda bir western romansı anlatacak filmde, Hawke ve Pascal 25 yıl sonra bir araya gelerek hatıralarını deşmeye girişen iki eski dostu canlandıracak. Fragmanı hemen burada.

My Dentist’s Murder Trial

HBO’da yayımlanacak dizi, gerçek bir suç hikâyesinin konu edildiği bir New Yorker makalesinden esinleniyor. “My Dentist’s Murder Trial: Adultery, false identities, and a lethal sedation” (Diş Hekimimin Cinayet Davası: Aldatma, Sahte Kimlikler ve Ölümcül Sedasyon) ismini taşıyan yazı, James Lasdun tarafından 2017’de kaleme alınmıştı. Başroller Pedro Pascal ve David Harbour.

Gladiator 2

Evet, gerçekten Gladiator devam filmi çekiyor Ridley Scott. Yıllarca “Olur mu, olmaz mı?” derken göz kamaştıran bir oyuncu kadrosu bir araya getirildi bile. Paul Mescal, ilk filmde çocukluğunu izlediğimiz Lucius’u canlandıracak. Kamera önüne geçecek diğer isimler arasında Pedro Pascal dışında Denzel Washington, Connie Nielsen ve Joseph Quinn’in olduğu da kesinleşti. Söylentiler ilk filmin yıldızlarından Djimon Hounsou ve The Banshees of Inisherin performansıyla övgülere boğulan Barry Keoghan’ın da kadroya katılacağı yönünde.

Freaky Tales

1987 Oakland’ında iç içe geçmiş dört hikâye anlatacak Freaky Tales’in yazar yönetmen ikilisi Anna Boden ve Ryan Fleck. Müzik, sinema, mekânlar ve hatıralara duyulan sevgiye dair bir anlatı olacağı söylenen filmin çekimleri tamamlandı. Pascal’a Ben Mendelsohn, Jack Champion, Keir Gilchrist ve Normani eşlik edecek.