Pegasus'la Tatile Doymayanların Rehberi: End Of The Road Festival

Müzik festivallerinin anavatanı İngiltere, eylül ayının ilk haftasında leziz bir festivale daha evsahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıl NME, The Guardian ve nice medya kuruluşundan tam puan alan End of the Road festivalinin bu yılki programında Tame Impala, Jacco Gardner, Mac DeMarco, The War On Drugs ve Mark Lanegan Band gibi nefis isimler bulunuyor!


4-5-6 Eylül tarihlerinde Londra’ya iki buçuk saat uzaklıktaki Dorset’te düzenlenecek olan festival, ziyaretçilerine çadır ve karavanları için doğru şekilde tasarlanmış alanlar sunuyor. Birçok Avrupa festivalinde yaşanan, güneşin altında eriyerek uyanma hadisesi, End Of The Road Festival’da az rastlanan durumlardan biri. 

Ağırlıklı olarak gitar bazlı rock gruplarından oluşan festival programı, özellikle 2010’larla birlikte popülerliği iyice artan lo-fi ve salaş tınıların fazlasıyla yükseleceği şekilde hazırlanmış. Bant Mag.’in son zamanlardaki favorilerinden Sleaford Mods, Jacco Gardner, Metz ve Fumaça Preta gibi gruplarla birlikte, rüştünü ispatlamış isimler Tame Impala, Mark Lanegan Band, Sufjan Stevens, Mac DeMarco, festivalin öne çıkan isimleri.

Festival yalnızca müzik etkinlikleriyle sınırlı değil tabii ki. Çeşitli yaş grupları için özel olarak hazırlanan atölye çalışmalarının yanı sıra çok özel film gösterimleri de festival kapsamında gerçekleşiyor. Bunlar arasında Kurt Cobain belgeseli  Montage of Heck , Elliot Smith belgesli  Heaven Adores You , Nick Cave’li yarı kurgu belgesel  20.000 Days On Earth  gibi son dönemden etkileyici yapımlar ve  Duke Of Burgundy, Barbarella, The Beast  gibi geçmişten filmler de yer alıyor.

End Of The Road festivalinin biletleri şu an için yaklaşık 200 Pound’a satılıyor. Ayrıca 18 yaş altındaki katılımcılar için de çeşitli yaş grupları için belirlenmiş özel fiyatlar var. Yaz festival sezonunu kapatacak olan festivale İstanbul’dan gidecek olanları da Pegasus’un uygun fiyatlı uçuşlarıyla başbaşa bırakalım!

Londra’ya kadar gitmişken yapabilecek başka şeyler de unutulmamalı tabii ki. Premier League’in başlamış olacağını düşünürsek, Londra’da bir maç izleme keyfini tatmak aklınızın bir yerinde kalmalı. Bir de Londra’da tüm yaz boyunca Southbank Centre’da devam eden Wonderground Festival, çeşitli konserler, kabare performanslar ve birçok keşif yapmak için ideal bir yer!