Pegasus’la Tatile Doymayanların Rehberi: Halloween Kutlamaları – Berlin

Ekim ayının sonunda her sene, en eğlenceli şekilde kutlanan günlerden biri olan Cadılar Bayramı (veya diğer adıyla Halloween) için Avrupa ülkelerindeki etkinliklerin birçoğu birbirinden keyifli olabiliyor. 31 Ekim Cumartesi günü kutlanacak olan Cadılar Bayramı için size önerimiz Almanya’nın eğlenmeyi en çok seven şehri Berlin olacak.

Çocukların korku temalı kıyafetler giyip, kapı kapı dolaşıp şeker istediği bayramda; yetişkinler ise kostümleriyle ve düzenledikleri partiler ile eğleniyorlar. Batı kültürünün baskın olduğu birçok Avrupa şehrinde kutlanan Cadılar Bayramı için korku temalı kostümünüzün olması yeterli diyebiliriz. Türkiye’de özellikle İstanbul’da son yıllarda popüler bir hal alan Cadılar Bayramı için seçeceğiniz kostümün birazcık da popüler olmasında bir sakınca yok. Genellikle cadı kostümünün tercih edildiği kutlamalarda, korku filmleri bir diğer ilham kaynağı oluyor.

Berlin_2

Berlin’de gerçekleşecek iki büyük kutlamaya katılmak için Pegasus Havayolları’nın Berlin’e direk uçuşlarından size uygun olanını seçebilirsiniz. Şehirde konaklamak için birçok alternatifi ve lokasyonu değerlendirebilirsiniz. Havanın sonbahara nazaran biraz daha sert olacağı uyarısını yapmamızda fayda var. 31 Ekim akşamında katılabileceğiniz ilk etkinlik, Berlin’deki Matrix isimli mekanda gerçekleşiyor. “Boo” ismini taşıyan etkinlikte elektronik ve R&B müzik türünde parçalar çalacak Alman DJ’ler yer alacak. Yarışmalar, özel dans pistleri, korku temalı oyunlar ve gösteriler de bu partinin diğer detaylarından sadece birkaçı. Matrix’teki etkinlikle ilgili detaylı bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz. Aynı gece gidebileceğiniz bir diğer etkinlik ise şehrin tam ortasında, Alexanderplatz’da yer alan MIO isimli mekanda gerçekleşen “Tower of Horrors” partisi. Kostümsüz gelmenin yasak olduğu partide, korku temasıyla süslenmiş bir mekan; kırmızı renkli kokteyller ve dahası katılımcıları bekliyor olacak. House müzik sevenler için alternatif bir parti olacak “Tower of Horrors”la ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Aslında tüm şehirde de kutlanan Cadılar Bayramı, ilk defa katılacaklar için unutulmaz bir deneyim yaşama şansı.