Peggy Gou’nun yeni teklisiyle kelebek olalım

Güney Koreli DJ/prodüktör Peggy Gou, iki yıllık sessizliğin ardından “Nabi” adını verdiği yeni bir tekliyle geri döndü. Parça, prodüktörün kendi plak şirketi olan Gudu Records etiketiyle yayında. Gou ile aynı topraklardan gelen Hyukoh grubunun solisti Oh Hyuk katkısıyla kaydedilen şarkı aynı zamanda, Peggy Gou’nun ilk vokal iş birliği. 

DJ’in son yayınları 2019 tarihli DJ-Kicks (Peggy Gou) [DJ Mix] albümü ve geçen sene Maurice Fulton ortaklığıyla kaydedilen Jigoo idi. “Nabi”den sonra, bu yaz içinde bir tekli daha gelecek.

İyi enerjileri büyütme zamanı

Gou’nun şarkı hakkındaki düşünceleri şöyle: “İnsanlar şarkılarımı duyduğunda umut, pozitiflik ve iyi enerji hissetsin istiyorum. Geçtiğimiz yıl boyunca hepimiz çok fazla şey yaşadık ve bu, hayatımızdaki problemler, olumsuzluklarla yüzleşmek ve onlarla nasıl başa çıkılacağını öğrenmekle ilgili. Ayrıca, böyle hissetmenin uygun olduğunu kabul etmekle de ilgili. İnsanlar Nabi’yi duyduklarında umarım aynı iyileşme hissini tadacaklardır; benim de ona ilham veren şarkıları dinlerken yaşadığım, her şeyin yoluna gireceği hissini…”

Nabi sözcüğü Türkçede “kelebek” anlamına geliyor. Parçanın isminin nereden geldiğini Oh Hyuk şöyle açıklamış: “COVID-19’un toplumda yaptığı değişikliklere adapte olalı uzun zaman oldu. Bu, bir kelebek olma ve geçmiş güzel günlerden uzaklara uçma arzusunu içeriyor.”

Bugünün sesleriyle, umuda ithafen yazılmış sakin histe bir marş gibi tınlayan “Nabi”nin ilk iki akoruna, Erik Satie’nin piyano parçalarından biri ilham vermiş. Diğer esin kaynakları ise 80’lerin synth klasikleri, çocukluk evinde dinlenen Korece şarkılar, 90’lardan bir acid house parçası ve prodüktörün idolü olarak gördüğü Sade’nin benzersiz soundu.

Kızgın bir yüzeye düşen su damlalarının ve etrafında uçuşan kelebeklerin ferahlattığı sıcak bir yaz gününü anımsatan kapak görseli, parçanın neşeli ve parlak hissini pekiştiriyor. 2019 tarihli coşkulu hiti “Starry Night”ın aksine bu kez, kabul hâliyle gelen dinginliğin tadını çıkarmaya çağırıyor bizi galiba Peggy Gou.

Yazı: İlayda Güler

Yükleniyor...