Persephone ve Zeus mitinden ilham alan bir çizgi roman

Yunan mitolojisindeki tanrılar kralı Zeus ve tarımın, bereketin tanrıçası Demeter’in kızı Persephone ile yeraltına hükmeden Hades’in öyküsüne olan ilgi, çizgi roman evreninde giderek artıyor. İkilinin ilişkisine modern bir yorum getiren, Yeni Zelandalı sanatçı Rachel Smythe imzalı romantik web serisi Lore Olympus’un yanı sıra son yıllarda mitolojiye duyulan merakın toplum genelindeki artışı da bu popülariteye sebep olan etkenlerden bir başkası.

Persephone ile Hades’in ilhamı Catwoman Vol. 6 ve 7’nin yazarı Genevieve Valentine’ın zihninden çıkan bir metinle bir kez daha canlanıyor. Two Graves, DC Comics’in Black Canary’sinde parmağı bulunan Annie Wu ve The Banks’in çizgilerinden sorumlu Ming Doyle tarafından çift yönlü bir bakışla ele alınacak.

Sinopse göre Emilia adında genç bir kadın ve duman peçeli bir adam çalıntı bir kamyonetle okyanusa doğru yola koyuluyorlar. Adamın boynunda kanlı bir el izi var. Emilia, bu elin kendisine ait olduğundan kuşku duymaya başlıyor. Eve canlı olarak geri dönüp dönemeyecekleri ise meçhul. 

Two Graves, “ölüm” ile “genç bir kadın”ın hikâyesini anlatmak için yeni ve ilginç bir formül bulmuş gibi görünüyor. Mitoloji meraklıları, Persephone ve Hades anlatılarına tutulanlar için iyi bir seçenek olabilir. Image Comics etiketiyle yayımlanacak çizgi romanın yayın tarihi için 9 Kasım’a randevu verildi.

Sayfa tasarımlarından ilk örnekler aşağıda: