Pixar filmi “Luca”dan kısa bir sahne

Oscar’a aday olmuş 2012 yapımı kısa animasyon La Luna’dan anımsanabilecek Enrico Casarosa’nın yönettiği yeni Pixar filmi Luca, 18 Haziran’da vizyona girecek. İtalya sahillerinde geçecek bir yaz macerası anlatacak filmden kısa bir sahne paylaşıldı.

Yönetmen “Çocukluk dostlukları genellikle kim olmak istediğimizi belirler” diyor ve projenin kalbinin bu güçlü bağ olduğunun altını çiziyor. Stüdyo çatısı altında çıkan 24. uzun metrajlı yapım, alışılmadık bir büyüme hikâyesi olarak tanımlanmakta. 

Jacob Tremblay ve Jack Dylan Grazer’ın iki dostu seslendirdiği filmin kadrosunda Maya Rudolph ve Jim Gaffigan da var. Kahramanımız Luca, Alberto adında gizemli bir çocukla tanışıyor ve kısa sürede en iyi arkadaş olup maceradan maceraya koşuyorlar. Fakat Alberto’nun bir sır olarak sakladığı gerçek kimliği, aralarındaki bağı tehdit etmek üzere: Aslında o, su altı dünyasından gelmiş bir deniz canavarı.

İzlemeye açılan yaklaşık 50 saniyelik sahnede, Luca ve Alberto’yu Giulia isimli arkadaşlarının evinde tedirgin edici bir sohbetin ortasında görüyoruz. Zira Giulia’nın babası, hayatını deniz canavarı avlamaya adamış biri. İki dostun sırlarını gizlemeye çalışırken tabii ki aksilikler ve tuhaflıklar peşlerini bırakmıyor. Pixar’ın “Bu yaz Portorosso’ya davetlisiniz” diyerek paylaştığı sahne, buradan izlenebilir.

Pixar geçtiğimiz günlerde filmden karakter posterleri de paylaşmıştı: