Plak dolaplarında Madonna’ya yer açın

16 Ağustos Pazartesi günü 63. yaşına giren Madonna, kutlamaları kapsamlı bir arşiv projesini duyurarak süsledi. Kariyerinin başlangıcında kilit rol oynayan Warner Music Group’la ortaklaşan Madonna, birkaç yıla yayılacak bir reissue projesiyle derin bir nostalji hazırlığında.

Şu sıralar Diablo Cody ortaklığıyla kariyeri ve erkek egemen bir dünyada hayatta kalmaya çalışma mücadelesi hakkında bir biyografik film üzerine çalışan Madonna, yeni reissue serisinin kürasyonunu da bizzat üstleniyor. İlk resmî yayını olan “Everybody” teklisinin çıkışının 40. yılına denk gelen 2022’de başlayacak seride 17 stüdyo albümünün yanı sıra film müzikleri, tekliler, konser kayıtları ve kimi toplamalar da yer alacak. 

“Her şeyin başından bu yana Warner Music Group bana müziğimi ve vizyonumu dünyanın dört bir yanına ulaştırmak konusunda son derece dikkatli bir şekilde yardımcı oldu” diyor Madonna basın açıklamasında. 1982’yi takip eden 25 yıl içerisinde Warner ve bünyesinde yer alan Sire, Maverick, Warner Bros. Records gibi etiketlerle albümler yayımlayan Madonna, 2007’de Live Nation, sonrasında da Interscope’la yola devam etmişti. Interscope etiketli son 3 Madonna albümü de 2025 itibariyle Warner kataloğuna eklenecek.

Reissue yayınlarının yanı sıra Madonna ve ekibinin albümlere özel tematik etkinlikler üzerine çalıştığı da gelen haberler arasında.