Poison Ivy’nin lise yılları, güven problemleri ve gotik aşkı

DC evreninin karizmatik anti-kahramanı Poison Ivy’yi merkezine alan yeni bir grafik roman duyuruldu. Yayınevinin gençlik dizisine katılacak Poison Ivy: Thorns,  “gotik bir LGBTİ+ romansı” olarak tanımlanıyor.

İlk kez DC ile iş birliğine giden Kody Keplinger’in yazdığı, Sara Kipin’in resimlediği Poison Ivy: Thorns, kahramanımız Pamela Isley’nin lise yıllarına götürecek. Okul kampüsünde yeşil dostu faaliyetlerde bulunan ve bitkilerle derin bir bağ kuran Pamela’nın çevresindeki insanlarla, özellikle sürekli kendisinden bir şeyler talep eden erkeklerle arasındaki güven problemlerine yakın bir bakış sunulacak.

Grafik romanda Pamela’nın hayatını değiştiren yeni bir karakterle tanışacağız. Alice Oh isimli gotik kızla kurduğu arkadaşlık, Pamela’nın kendi etrafına inşa ettiği duvarları kırmasına sebep olacak. 1 Haziran’da basılı ve dijital olarak piyasaya çıkacak Poison Ivy: Thorns’un ön satışı başladı. 

Posion Ivy çocukluk yıllarından bu yana yazar Keplinger’in en sevdiği çizgi roman karakteriymiş. Onunla ilgili gotik bir romans hikâyesi yazmasıyla rüyalarının gerçek olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Yaratma süreci çok eğlenceliydi, umarım okuyucular da benim gibi Pamela ve Alice’e âşık olacak.”


Yükleniyor...