Prince'in "Camille" adıyla, 30 sene önce yaptığı kayıtlar açık arttırmayla satışa sunuldu

21 Nisan günü hayatını kaybeden efsanevi müzisyen Prince’in, hiçbir yerde yayınlamadığı tonlarca kaydının akıbetinin ne olacağı merak ediliyordu. 1986 yıl önce, Prince’in feminen alter egosu olan Camille ismiyle kaydettiği bir albüm, önümüzdeki günlerde açık arttırmayla satışta.

Daha sonra çeşitli Prince albümlerinde de yer alan sekiz parçadan oluşan albümde, Prince’in vokalleri hızlandırılarak kadınsı bir sesle kullanılmış. 30 yıl önce yayınlanması planlanan albüm, yayınına haftalar kala rafa kaldırılmış. Tanıtım amaçlı hazırlanan tüm kopyaları da toplatılan albümde yer alan parçalar arasında “Rockhard In A Funky Place”, “If I Was Your Girlfriend” ve “Strange Relationship” gibi parçalarla birlikte, hiçbir Prince albümünde yer almamasına rağmen konser kayıtlarıyla bir hayli popüler olan “Rebirth Of The Flesh” de bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=93v9fI8G7BQ

14 Eylül’e dek devam edecek olan açık arttırmada ayrıca birçok farklı Prince albümünün çeşitli kopyaları da bulunuyor. Prince’in eski turne menajeri Karen Krattinger tarafından satışa çıkarılan diğer ürünler arasında Prince’in voodoo bebeği, çeşitli kıyafetleri ve imzalı fotoğrafları da bulunuyor.

Yükleniyor...