Prömiyer: Kutiman – Guruji

Kutiman’ın Necef Çölü’nde inzivada yaşadığı stüdyosunda kaydettiği, mistik temalarla bezeli yeni şarkısı “Guruji” ve etkileyici video klibi, prömiyerini bantmag.com’da yapıyor.

Tanzanya’ya yaptığı yolculuktan aldığı ilhamı funk sosuyla süslediği son albümü Wachaga’ı 2020’nin bahar aylarında paylaşan Kutiman, yeni teklisinde başka bir kıtaya, Hindistan’a uzanıyor. Parçanın gizemli atmosferinin ardında tabla tınıları var. 2017’de bu enstrümanı öğrenmek için Kalküta’ya giden Kutiman, Hindistan’ın ünlü tabla ustası Tanmoy Bose ile 2 ay boyunca yoğun bir çalışma gerçekleştirmiş.

“Guruji”de duyacağınız tüm sesler, Kutiman tarafından kaydedilmiş. Yani bir sample kullanımı söz konusu değil. Üstelik şarkının hipnotik havasıyla eşsiz bir uyum içindeki 3D animasyon klibi de bizzat Kutiman tarafından hazırlanmış.

Şarkı, 20 Temmuz’da streaming servislerinde yerini alacak. Kutiman’ın sihirli “Guruji” âlemine dalmak için hemen aşağıya.

Kutiman’ın sıradaki teklisi “Majan” 27 Ağustos’ta yayımlanacak. İki parça, sadece 500 adet üretilen 45’lik plak formatında da piyasaya sürülecek. İsrailli besteci, multi enstrümantalist ve prodüktör Kutiman’ın kataloğunda Melike Şahin düetleri “Sakla Beni” ve “Elimi Tut” da var.

Yükleniyor...