Prömiyer: Mx. Sür & Kübra Uzun - ALAN2020 (Age Reform - İskele 29 Edit)

Mx. Sür’ün kurucusu olduğu XSM Recordings’in ilk yayını olarak geçtiğimiz yıl Onur Haftası’nda paylaşılan “ALAN 2020”, bir yıl sonra, 29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için 11 yeni remiksten oluşan bir derlemeyle yeni dehlizlerde yakılanıyor. 27 Haziran’da yayımlanacak albümde Mx. Sür – Kübra Uzun düetine remiks yapan isimler Age Reform, Basic Disarm, Çiçek Çocuk, Elz And The Cult, Fosil, Jtamul, Mx. Sür, robogeisha, Salih Topuz, Tatanga Soundsystem ve Uase. 

ALAN 2021’den Age Reform’un İskele 29 başlıklı editi, prömiyerini bantmag.com’da yapıyor! Berk Çakmakçı’nın elektronik müziğin farklı yaklaşımları arasında mekik dokuduğu projesi Age Reform, “ALAN 2020”yi hem kırılgan hem de bir banger gibi tınlayan bir atmosferde yeniden canlandırmış. Duygular tam anlamıyla şelale! Şarkıyı ilk dinlediğinde ve remiks için çalışmaya koyulduğunda neler hissettiğine dair sözü Berk’e bırakıyoruz:

“Kübra’nın durdurulamaz enerjisi ve Mx. Sür’ün anthemic prodüksiyonu beynimi ele geçirmişti. ‘Günaydın!’ diye başladı, hâlâ dönüyor. Remiks yaparken sıfırdan bir şarkı yapıyormuş gibi yaklaşıyorum genellikle, bu sefer de öyle oldu. Sadece vokal kanallarını alıp diğer elemanları onun etrafında kurguladım. Şarkının kendine güvenli hâlini daha yırtıcı bir yere çekmek istedim. Aslında 5 ayrı versiyonu var bu remiksin, yani ruh hâlim çoğunlukla heyecan ve kararsızlıktan ibaretti. ‘Renkler solmaz susturamazsın!’”

Sesi kökleyin, bedeninizi akışına bırakın… “ALAN2020 (Age Reform – İskele 29 Edit)” ile Onur Haftamızı kutlamaya devam! 

“Tek vücut olup meydana dolan kolektif çalışma” için bir Instagram hesabı da açıldı. @ozgurumaskim hesabından gelişmeleri takip edebilirsiniz. Albümün tamamını 27 Haziran Pazar günü dinleyeceğiz. Mx. Sür’le hem ALAN 2021’i hem de DJ’lik geçmişini konuştuğumuz podcast’imize kulak verebilirsiniz.