PSM Caz Festivali’nden baş döndürücü program

Bu sene dördüncü kez düzenlenecek olan PSM Caz Festivali, göz kamaştıran programını açıkladı. “Her müziğin caz festivali” mottosundan hareketle kapsama alanını iyice genişleten festival, İstanbul’da uzun yıllardır eşi benzeri görülmemiş bir takvimi önümüze çıkardı.

30 Nisan’da ECM Records’ın yaşayan efsanelerinden Steve Kuhn’la açılacak festival, 5 Temmuz’a dek sürecek. Bu süre zarfında Zorlu PSM’nin dört farklı sahnesinde dinleyeceğimiz isimler arasında Greatest Hits turnesi kapsamında bir performans yapacak ikonik Pet Shop Boys, iki Joy Division albümünü baştan sona çalacak özel setiyle Peter Hook & The Light, ilk solo albümünün turnesi kapsamında İstanbul’a da uğrayacak Radiohead gitaristi Ed O’Brien (EOB), Japon tuşlu çalgı virtüözü Hiromi, son albümü All Mirrors’la bir kez daha gönlümüzü fetheden Angel Olsen, 2019’un bizce en büyük müzik hadiselerinden biri olan black midi, Etiyopya müziğinin baş kahramanlarından Mulatu Astatke, caz füzyon müziğin en büyük davulcularından biri olarak gösterilen Billy Cobham, 90’lar britpop akımının en güzide ekiplerinden Suede, progresif rock tarihinin yol göstericilerinden Jethro Tull, deneysel caz kolektifi Jaga Jazzist, Malili sanatçılar Salif Keita ve Fatoumata Diawara, Afrika çöllerinin rüzgarını sahneye taşıyan Tinariwen, öncüsü oldukları farklı gelenekleri ustalıkla kesiştiren Tony Allen & Jeff Mills, barok ve opera hisli besteleriyle dolu diskografisine yeni bir albüm eklemeye hazırlanan Rufus Wainwright ve daha onlarca heyecan verici grup, müzisyen ve proje bulunuyor.

Yerli ve yabancı tüm sanatçıların listesini buradan görebilirsiniz. Festivale dair özel içerikler, detaylar ve daha fazlası için takipte kalın.