Queen Latifah, gerilim filmi “End of the Road”da başrolde

Hip hop âleminin first ladysi Queen Latifah’ın kariyeri müzik, sinema ve televizyon ekseninde genişlemeye devam ediyor. Döneminin ikonlarından biri olan Latifah için sırada bir gerilim filmi var.Screen Actors Guild ve Altın Küre ödüllü Queen Latifah, Netflix’te yayımlanacak End of the Road filminin oyuncu kadrosuna katıldı. Latifah aynı zamanda, Flavor Unit Entertainment adına baş yapımcılık görevini Shakim Compere ile paylaşacak. Ünlü oyuncu, daha önce Netflix kataloğunda Ryan Murphy imzalı Hollywood’la karşımıza çıkmıştı.

End of the Road, kısa süre önce dul kalmış Brenda karakterinin etrafında şekilleniyor. Queen Latifah’ın hayat vereceği Brenda, işini kaybettikten sonra yeni bir sayfa açmak için ailesini ülkenin öteki ucunda farklı bir hayat kurmaya ikna eder. Kendilerini New Mexico’da izole bir hâlde bulan aile, gizemli bir katil tarafından hedef alındıklarında verdikleri kararı tekrar tekrar sorgulayacaklardır.  

30 Rock, Preacher ve The Walking Dead gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çekmiş Millicent Shelton yönetmen koltuğunda. End of the Road, ilk uzun metraj deneyimi olacak. Christopher Moore’un kaleme aldığı orijinal senaryo, David Loughery’nin dokunuşlarıyla son hâlini almış.

Yazı: Aybüke Beren Kiraz