Queer dayanışmanın “Through The Window” hâli 24 Haziran’da

Türkiye ve Hollanda arasında queer dayanışma ve iş birliği olanaklarını geliştiren dijital buluşma Through The Window (TTW) ile geçtiğimiz sene tanışmıştık. Bu yılki organizasyonu kapsamında da queer sanatçıları, aktivistleri, düşünürleri ve gece çalışanlarını dijital ortamda bir araya getiriyor TTW ve Instagram hesabı üzerinden bizimle heyecan verici bir dijital sergi paylaşıyor. Tarih: 24 Haziran Perşembe.

Dijital sergide Türkiye’den 12, Hollanda’dan 10 sanatçıyla buluşuyoruz: Ahmet Rüstem Ekici, Alev Ersan, Can Küçük, Damla Şahinbaş, Dandelion Eghosa, Diren Demir, Elçin Acun, Ghaith Qoutainy, Hakan Sorar, Hala Namer, İsmet Köroğlu, Kalib Batta, Kiki ggNash, Kwinnie Le, Mala Badi, Mert Çağıl Türkay, Mmaapengo Námoda, Nash Caldera, Noli, Onur Karaoğlu, Sadiqa, Ünal Bostancı. Sanatçıları daha yakından tanımak için Through The Window’un mayıs ayı boyunca yaptığı Instagram paylaşımlarında gezinmeniz tavsiye olunur.

Yine 24 Haziran günü takip edebileceğimiz diğer etkinlik de “Intersectional Pride” başlıklı söyleşi. Moderasyonunu Simon(e) van Saarloos’un yapacağı söyleşinin konuşmacıları; Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü kurucuları arasında yer almış aktivist Beren Azizi, Hollanda’daki Müslüman queer örgüt Maruf’un direktörü Dino Suhonic, Kürtler ve queer dayanışma üzerine çalışan Emrah Karakuş ile yazar, şair, sanatçı ve aktivist Olympia Latupeirissa.

Partisiz olur mu? Elbette hayır! Söyleşiden sonra Club CoWeed’in Zoom hesabı üzerinden izlenebilecek partide kabinde Çiçek Çocuk, Antre Sx ve Fitgirl olacak. Etkinlik linkleri etkinlik gününde Through The Window ve Club CoWeed Instagram bio’larında yerini alacak.