Radiohead arşivinden her hafta bir konser

Bu yılın başlarında Radiohead Public Library’yi hayata geçiren İngiliz grup, şimdi de bir başka arşiv çalışmasına imza atıyor. Her perşembe gecesi, Radiohead YouTube kanalında bir konser videosu yayımlanacak.

Sosyal medyadan hayranlarına seslenen grup, “Şu sıralar evde geçireceğiniz sakin gecelerin tadını çıkarmaktan başka bir şansınız yok” hatırlatmasını yaparak Radiohead kütüphanesinden seçtikleri performansları YouTube’a taşımaya karar verdiklerini açıkladı. İlk konser videosu için 20 yıl önceye, 2000 yılının ekim ayına gidiyoruz. İrlanda’nın Dublin şehrinde geleneksel at yarışlarına ev sahipliği yapan Punchestown Racecourse’ta gerçekleşen konser, “Live From A Tent In Dublin” adıyla 9 Nisan’ı 10 Nisan’a bağlayan gece Türkiye saatiyle 01:00’de yayımlanacak. 

Grubun 2 Ekim 2000’de yayımlanan dördüncü albümü Kid A’in turnesi kapsamında gerçekleşen konserde 23 şarkı çalınmış. Pek sevdiğimiz “Optimistic”le açılan konserde “Street Spirit”, “No Surprises”, “Just” ve “Pyramid Song” gibi klasikleri duymak mümkün. Bu gecenizi nostaljik bir Radiohead performansıyla taçlandırmak isterseniz, 01:00 sularında buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz YouTube sayfasında yerinizi alın!