Rain Lab çareyi zaman yolculuğunda buluyor

Yazı: Güven Yalın - Fotoğraf: Sefa Can Dönmez

Beatmaker, MC ve prodüktör Da Poet ile şarkı yazarı ve solist İdil Meşe’nin trip-hop çağrışımlı bir sonik dünya yarattığı Rain Lab, geçtiğimiz yıl paylaştığı “Bir Dost Ararım” şarkısının ardından sessizliğini bozdu. “Zaman Yolcusu”, dijital çağdan ve getirilerinden yılmış birinin, zamanı bükme hayalini şarkılaştırıyor.

“Ben kimim, elimde bir bavul
Zaman yolcusu mu?”

Şarkının konu başlıklarının soyutlanma ve benliğin yitirilmesi gibi güncel sıkıntılar olduğuna bakmayın; Rain Lab yine bildiğimiz enerjik ve parlak hâliyle aramızda. 90’lara selam çakan prodüksiyon anlayışıyla sinematik katmanları bir araya getiren ikili, hikâyeciliğini sağlam bir zemin üzerinde inşa ediyor.

Önceki Rain Lab yayınları gibi Da Poet’in kurucusu olduğu Nuhado Records etiketiyle yayımlanan “Zaman Yolcusu”nun kapak görseli, Kayra’nın Bütün Ayazların Ortasında albümünden ilhamla hazırladığı çizgi romanla tanınan Ege Avcı imzalı.

Bir de heyecan sebebi bir haber: ​​Dünyadan Sesler’in Binbirdirek Sarnıcı’nda çektiği bir Rain Lab performans videosu da 22 Ocak Pazar günü, oluşumun YouTube kanalında yayında olacak. Hem “Zaman Yolcusu” hem “Bir Dost Ararım” şarkılarının çalındığı bir kayıt yaklaşmakta.