“Raised by Wolves” 2. sezon için geri sayım başlasın

Blade Runner, Thelma & Louise, Gladiator, Alien gibi klasikleriyle sinema tarihine ismini kazıyan İngiliz yönetmen Ridley Scott’un HBO Max dizisi Raised by Wolves’un ilk sezonu 2020 sonbaharında yayımlanmıştı. Prisoners senaristi Aaron Guzikowski eşliğinde yaratılan dizi, Scott’ın bir ABD televizyonu için hayata geçirdiği ilk proje. Raised by Wolves’un merkezinde, hayalî bir gezegende yaşayan insanların çocuklarını eğitmekle görevlendirilmiş iki android var. Sembolik bir anlatının hâkim olduğu dizide, insan kolonisi gittikçe kalabalıklaşıyor ve farklı dinî inanışların birbiri üzerinde baskınlık kurma çabasıyla kaos başlıyor. Bu süreçte gezegende dengeyi korumaya çalışan androidler, insanların inançlarını kontrol etmenin tehlikeli bir görev olduğu gerçeğiyle yüzleşiyor.

HBO Max’in kısa geçmişindeki tüm rekorları alt üst eden Dune’dan önce paylaşılan kısa bir kliple, dizinin 2. sezonunun da yolda olduğu resmiyet kazandı. Amanda Collin ve Abubakar Salim’in android anne-baba karakterlerinin, çocuklarıyla birlikte yeni kurulmuş bir koloniye katılacağı 2. Raised by Wolves sezonunun 2022 başlarında yayımlanması planlanıyor.

Ridley Scott yağmurunda sırada neler var?

Dizinin yürütücü yapımcısı olan Ridley Scott’ın epey yoğun bir gündemi var. Yönetmen koltuğuna geçtiği ve Adam Driver, Lady Gaga, Jared Leto, Salma Hayek gibilerini bir araya getirdiği House of Gucci, yakın gelecekte izleyeceğimiz ilk projesi. Ayrıca henüz ismi belli olmayan yeni Alien filmi, Napolyon Bonapart’ın kumandanlık konumuna yükselişini konu edecek Joaquin Phoenix başrollü Kitbag ve son dönemde gündemi meşgul eden yeni Gladiator filmi de yolda.