Kolektif yaratıcılığın gücü adına, Rakılı Ajanda 2022 için geri sayım başlasın!

Rakılı Ajanda’yla geçen yıl tanımıştınız, 2022 sürümü sizle buluşmak için can atıyor! Bu kez Rakılı Ajanda, ilhamını beraber üretmenin gücünden alıyor. Ne yapıp ne edip, hayallerden ödün vermeden yeni yıla girmeye çağırıyor.

Ajanda için kurduğumuz masada bu sene tam 48 konuk var. Müzisyen, yönetmen, oyuncu, yazar ve şeflerle röportajlar; tarih, iklim, seyahat, gastronomi, yayıncılık gibi alanlardan konuk yazarlardan tavsiyeler, listeler, anekdotlar ve kısa kısa bilgilerle dünyayı soframıza taşıyoruz. Pratik tariflerle lezzetin yanı sıra şarkılar, filmler, keşif rotaları ve ekolojik aydınlanma noktaları da sofrada. 

Birlikte yeni kapılar açmak için, farklı disiplinlerde kolektif olarak üreten ekiplerden kendi alanlarında zihin açan ve keyifli listeler var. Tabii kolektif hayal kurma pratiğimize çizerler de eşlikçi. Kimisi sahnedeki müzisyenlere, kimisi stüdyosunda kurduğu sofranın hayalî konuklarına kadeh kaldırıyor. Şarkılarla rakılayan tam 12 çalma listesine de ajandadan bağlanabileceksiniz.

Rakılı Ajanda 2022, Anason İşleri Yayınevi aracılığıyla 26 Kasım’da raflarda olacak. Geçen seneki gibi Bant Mag. ekibi tarafından hazırlandı. Kapağında Eda Çağıl Çağlarırmak’ın baktıkça içimizi ferahlatan bir illüstrasyonu var.