Rammstein’dan hayranlarını sevindiren açıklama: Till Lindemann’ın corona virüsü testi negatif sonuç verdi

Rammstein, vokalist Till Lindemann’ın corona virüsü testinin pozitif çıktığına dair basındaçıkan haberlere grubun Facebook sayfasından açıklık getirdi: “Dün akşam Till Lindemann, grup doktorunun tavsiyesiyle hastaneye yatırıldı. Geceyi yoğun bakımda geçirdi ama daha iyi hissettiği için oradan taşındı. Till’in corona virüsü testi negatif çıktı.”

Lindemann’ın COVID-19 teşhisiyle ilgili haberini dünya basınına yayan Alman gazetesi Bild, başta müzisyenin zatürre sebebiyle kritik durumda olduğunu yazmıştı. Sonra haberi Lindemann’ın daha iyi hissettiği ve hayati durumunun sona erdiği şeklinde güncelledi. Fakat corona virüsü testiyle ilgili yanlış açıklama ancak grubun sosyal medya sayfasındaki paylaşımından sonra netleşti.  

Till Lindemann wurde gestern Abend vom Arzt der Band in ein Krankenhaus eingewiesen. Till hat eine Nacht auf der…

Rammstein paylaştı: 27 Mart 2020 Cuma

Rammstein, on senelik bir bekleyişten sonraki ilk albümünü geçtiğimiz yıl yayınladı. Ayrıca Lindemann’ın İsveçli death-metal müzisyeni Peter Tägtgren ile hayata geçirdiği ikinci LINDEMANN albümü F&M sonbaharda paylaşıldı. Biriktirdikleri yeni ve geniş repertuvarı hayranlarıyla paylaşmak için yazın Kuzey Amerika’daki ilk stadyum turnesine çıkacak olan Rammstein, planlarını erteleyecek gibi görünüyor. 

Yazı: Cansu Çubukçu