Ray Romano, Martin Scorsese filmi "The Irishman"de

Charles Brandt’in I Heard You Paint Houses romanından sinemaya uyarlanacak The Irishman, usta yönetmen Martin Scorsese’nin çok konuşulan filmi Silence‘ın ardından çekeceği ilk uzun metraj film olacak. 2018 yılında vizyonda olacak filmin yıldız isimlerle dolu oyuncu kadrosuna Ray Romano da katıldı.

Oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino, Bobby Cannavale, Joe Pesci ve Harvey Keitel gibi isimlerin bulunduğu film, işçi lideri ve faaliyetleriyle mafyanın hedefi haline gelen Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunu mercek altına alıyor. Filmde Jimmy Hoffa’yı ilk kez Scorsese’yle çalışacak olan Al Pacino canlandıracak. Filme ismini veren The Irishman karakterini canlandıracak isim de Robert De Niro.

Uyarlama senaryosu Steve Zaillian imzası taşıyan filmde Ray Romano’nun hayat vereceği karakter de bir mafya liderinin kardeşi olan Bill Bufalino. Bufalino aynı zamanda Jimmy Hoffa’nın başında olduğu Teamster oluşumunun avukatlığını da üstleniyor. Martin Scorsese’yle tek sezon süren dizisi Vinyl‘da birlikte çalışan Ray Romano, bu yıl da Get Shorty dizisinde karşımıza çıkmıştı.