Record Store Day’in İstanbul’daki adresi bu sene de Kontra Plak

Her sene Record Store Day kapsamında ilgi çekici programlarla dükkan içi konserlere ev sahipliği yapan Kontra Plak, cumartesi günü yine iştah açıcı bir seçkiyle ziyaretçilerini bekliyor.

Tantana Records etiketiyle Record Store Day’de satışa çıkacak yeni Özgür Yılmaz albümünü ilk kez edinebileceğiniz etkinlikte bağımsız müzik sahnesinin hem gediklilieri hem de son dönemdeki üretimleriyle dikkat çeken isimleri sahne alacak. Bu sene Türkiye’nin RBMA katılımcıları olan Akkor ve Robogeisha’yla birlikte Demonation Festivali’nde de ağırladığımız Congulus, hip hop sahnesinin en üretken isimlerinden Kamufle ve psikedelik rock akımının İstanbul’daki demirbaşlarından Kırkbinsinek konserleriyle birlikte Recep Şencan ve Fasitdaire’nin DJ setleri olacak. Etkinliğin detaylarına buradan ulaşabilir, aşağıda da günün programını görebilirsiniz.

record store day

Bu arada, Fenerbahçe Doğuş takımının İtalyan yıldızı Gigi Datome’nin de Kontra Plak müşterisi olduğunu geçtiğimiz günlerde Euroelague tarafından yayınlanan kısa bir belgeselle öğrendik.