Red Bull Music Academy'le ilgili bilmeniz gereken her şey burada

Müzik dünyasının en prestijli ve ilham verici oluşumlarından olan Red Bull Music Academy (RMBA) için başvuruların başlamasına istinaden bu heyecan verici oluşumu mercek altına alıyoruz.

rbma-red-bull-music-academy

Red Bull Music Academy nedir? 

Red Bull Music Academy (RBMA), 1998’den bu yana deneyimli isimleri, birçok yeni müzisyen ve müziğe meraklı kişiyle buluşturuyor. Önümüzdeki sene 20. yılını kutlayacak ve Berlin’de gerçekleşecek olan RBMA, her yıl farklı bir şehirde düzenleniyor. RBMA kapsamında her yıl sayısız deneyimli müzisyenin katıldığı workshop’lar, atölyeler, söyleşiler, konserler ve dahası yer alıyor. Sadece bir akademi olarak değil, birçok etkinlik, konser ve hatta radyo istasyonuna da sahip olan RBMA, müzik dünyasının en prestijli oluşumlarından biri. Üretimleri ile dikkat çekmiş birçok müzisyenin deneyimlerinden ilham almak için nefis bir ortam yaratan RBMA için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

RBMA-Alternative-Visual-1.2-1200x900

Nasıl katılabilirim? 

20. yılını ilk düzenlendiği şehir olan Berlin’de kutlayacak olan Red Bull Music Academy’e katılmak için başvurular 4 Eylül’e kadar devam ediyor. Buraya tıklayarak başvuru formuna ve daha birçok detaya ulaşabilirsiniz.

Flying Lotus holding a lecture at the Red Bull Music Academy in London, UK, March 8th  2010 // Thomas Butler / Red Bull Content Pool // P-20120217-71851 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Red Bull Music Academy’de neler var? 

Red Bull Music Academy’e katılmaya hak kazanan kişiler, birçok müzisyen ve müzik alanında eğitimci ile bir araya geldikleri etkinliklerle birçok alanda eğitim alma, workshop yapma ve çalma imkanını elde ediyor. Stüdyoda gerçekleşen seanslardan müzikal içerikli ders anlatımlarına ve söyleşilere, akademi boyunca gerçekleşecek birçok konser ve etkinlikten üretim odaklı workshop’lara kadar oldukça kapsamlı bir programı olan RBMA’da katılımcılara eşlik edecek isimler de müzik dünyasında öne çıkan ve üretimleri ile fark yaratmış müzik insanlarından seçiliyor.

maxresdefault (1)

RBMA’ye bugüne kadar katılmış yerli ve yabancı sanatçılar kimler? 

Dünyaca ünlü birçok müzisyenin katılımcısı olduğu ve çeşitli derslerde / söyleşilerde yer aldığı RBMA’ye aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda birçok Türk müzisyen de katıldı. Kaan Düzarat, Ahu, Ah! Kosmos, İskeletor, Seretan, İpek Görgün ve Tufan Demir, RBMA’nin önceki yıllardaki konukları olmuştu. Bu ilham veren akademide geçtiğimiz yılların konukları arasında Chilly Gonzales, Björk, Deradoorian, Floating Points, Brian Eno, MF Doom, Masters at Work, Madlib, D’Angelo, Four Tet ve daha birçok önemli isim yer alıyor.