Red Bull Music Festival Istanbul “Kan Kardeşler” Night ile Berlin-İstanbul hip hop hattında

1-15 Ekim tarihlerinde şehrin farklı mekânlarını ele geçirecek Red Bull Music Festival Istanbul’un heyecanla beklenen konsept gecelerinden biri, Berlin ve İstanbul’un kardeşliğinin 30. yılında hip hop kültürü ekseninde sıkı bir kutlama vadeden Kan Kardeşler Night.

5 Ekim’de Babylon’da gerçekleşecek Kan Kardeşler Night, Türkçe rap’in Almanya’daki çıkışından başlayarak bugünün hip hop kültürüne uzanan bir parti ve Almanya’da doğup büyümüş müzisyenlerle Türkiye’den yeni sesleri bir araya getiriyor. Ceza, Kabus Kerim, Erci-E, Defkhan, Khontkar, 90BPM, Baneva, DJ Big Poppa ve Lil Zey’in sahnede olacağı gece farklı kuşaklardan farklı tınıları ve dertleri dinleyiciyle buluşturacak.

Kan Kardeşler Night için hazırlık mahiyetinde videolar arası bir tur atmadan önce gecenin biletlerini buradan temin edebileceğinizi hatırlatalım. Festivalin tam programına da buradan bakılabilir. Red Bull Music Festival Istanbul programından detaylar paylaşacağımız içerikler için takipte kalın.

90’lardan bu yana Türkçe rap’de fark yaratan Ceza’nın 2015 tarihli albümüyle aynı adı taşıyan parçası, NPR Music tarafından da yılın en iyileri arasında gösterilmişti.

lper Ağa, Erci-E., Emali, Babalu, Olcay, Kabus Kerim ve İnceefe’den oluşan kadrosuyla Türkçe rap’te ilklere imza atmış ve herkesleri kendine dinleyici yapmış Cartel’in 1995 tarihli albümü yalnızca Türkiye’de yarım milyonluk satışa ulaşmıştı.

Erci-E, Cartel döneminin yanı sıra solo işleriyle de hip hop’ta yol göstericilerden oldu. “Sesini Kesme” teklisi, 1997 tarihli Sohbet albümünde yer alıyordu.

Türkçe rap’in Almanya’daki ikinci nesil temsilcilerinden, flow üstadı Defkhan’ın Beşdokuz isimli son albümü 2019 başında yayınladı.

“Legal”, trap’in Türkiye’deki en popüler temsilcilerinden olan Khontkar’ın Sony Music Türkiye & Basemode Records etiketiyle 2018 sonunda yayınlanan 100 albümünün habercilerindendi.

Yerli bağımsız hip hop sahnesinin Da Poet, Farazi, Kayra, Savaş ve Sorgu’dan bir araya gelen süpergrubunun 8 Mart 2019 tarihli ikinci stüdyo albümü Şehir FM’den yayınlanmış ilk klip olan “Hatıra Müzesi”nde mikrofon Kayra ve Da Poet’te.

2000 doğumlu yetenekli rap’çi Baneva, Basemode Records ile yayın yapan en genç sanatçılardan biri.

Yükleniyor...