Reservation Dogs 3. sezon siparişi gecikmedi

Kendisi de Oklahoma yerlisi olan Sterlin Harjo’nun, Taika Waititi’nin de aralarında bulunduğu bir yaratıcı ekiple ürettiği FX dizisi Reservation Dogs, son yılların en heyecan uyandıran televizyon hadiselerinden biri. Şu sıralar 2. sezon finaline doğru adım adım yaklaştığımız dizi, kanaldan yeni bir sezon siparişini kaptı.

İsminden de belli olduğu üzere Reservoir Dogs ve Atlanta gibi yapımları akıllara getiren dizide baş karakterlerimiz Bear, Elora, Cheese ve Willie’nin “cesaret ve talihsizlikler silsilesi” olarak tanımlanan maceralarını izliyoruz. Büyüme sancıları, gelenekler ve hayaller arasında mekik dokuyan Reservation Dogs, genç oyuncuları Devery Jacobs, D’Pharaoh Woon-A-Tai, Paulina Alexis ve Lane Factor’ın performanslarıyla da parlıyor. 

FX adına konuşan Nick Grad, dizinin hem eleştirmenler hem izleyiciler hem de ödül heyetlerinden gördüğü ilginin kendilerini mutlu ettiğini vurgularken kanalın Sterlin Harjo ve Taika Waititi ikilisinin ortaya koyduğu işten gurur duyduğunu dile getirdi. Bir kez daha Hulu’yla ortaklaşacakları 3. sezonla Reservation Dogs dizisinin televizyon ekranlarındaki en orijinal yapımlardan biri olmaya devam edeceğine inanıyor Grad.

Sterlin Harjo da dizinin Taika Waititi’nin mutfağındaki bir sohbetten ortaya çıktığını ve ilk iki sezonun gördüğü ilginin baş döndürücü olduğunu ifade etti. Dizinin yaratıcısı, FX’e yeni sezon siparişi için teşekkür ettiği konuşmasını “Rez’den daha fazla kahkaha ve sevgi getirmek için sabırsızlanıyoruz” sözleriyle tamamladı.

Reservation Dogs 2. sezonu 28 Eylül’de yayımlanacak bölümüyle final yapacak. İlk sezonuyla 37. Bağımsız Ruh Ödülleri’nde En İyi Yeni Dizi seçilen yapımın, 2. sezonuyla da ödül törenlerinin favorilerinden olacağına şüphe yok.