“Rick and Morty” senaristi Michael Waldron, “Star Wars” evrenine dalıyor

The Mandalorian’ın gördüğü ilginin ardından 2021’de bizi yeni Star Wars yapımlarının beklediğinden daha önce de bahsetmiştik.  

Şimdi de Kevin Feige’ın uzun zamandır beklenen Star Wars filmine dair yeni detaylar gündemde. Marvel Studios başkanı Kevin Feige, galaksinin derinliklerine dalacağı filme dair pek fazla bilgi paylaşmamıştı. Nihayet filmin senaristinin Rick and Morty ekibinden tanıdığımız Michael Waldron olduğu açıklandı. Söz konusu film, Waldron’un Disney’le imzaladığı anlaşmanın son parçası olacak.

Feige – Waldron ortaklıkları

Waldron, birkaç yıldır Feige ile yakın bir şekilde çalışıyor. Kendisi, başrolünde Tom Hiddleston’ı izleyeceğimiz ve aynı isimli ikonik Marvel kötüsüne odaklanacak Loki dizisinin de yapım ekibinde. Waldron ayrıca, yönetmen Sam Raimi için Doctor Strange’in devam filmi olan The Multiverse of Magic’in de senaryosunu yazmıştı.

Feige, Waldron’un vizyonuna güveniyormuş gibi görünüyor. Ancak Waldron’un yüksek konsept çılgınlığı eğilimi göz önüne alındığında, yeni gelecek filmin başka hiçbir Star Wars yapımına benzemeyeceğini varsaymak abartılı olmaz.

Emmy ödüllü çizgi dizi Rick and Morty’de de yapımcı ve yazar olarak görev alan Waldron’un evreni mizahi algılayışına aşina olduğumuz için, bu epik yolculuğu nasıl anlatacağını merakla bekliyoruz. Hatırlatmak gerekirse, Rick’in kaka yapmak için ıssız bir dünyaya kaymasıyla ilgili varoluşsal, tuvalet merkezli bir bölüm yazmıştı!

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki