Rina Sawayama yeni şarkısını, annesine adamış

Pop – R&B – nu-metal durakları arasında mekik dokuyan SAWAYAMA ile 2020’nin görkemli ilk albümlerinden birine imza atmıştı Rina Sawayama. Geçtiğimiz ay yayımladığı “This Hell” ile ikinci uzunçaları için geri sayımı resmen başlatan Japonya asıllı İngiliz müzisyen, bir yeni parça daha dinlemeye açtı.


Rina Sawayama, “Catch Me In The Air” isimli yeni parçasını, geçtiğimiz kasımdan bu yana konserlerinde çalmakta. 90’lar alternatif rock tınılarını anımsatan bir akor yürüyüşüyle karşılayan parça, vokallerin girişiyle birlikte yüksek enerjili bir pop marşına dönüşüyor. “Hey küçük kız, dünyayı görmek istiyor musun? Korkma.” diyerek başlıyor Rina Sawayama şarkıya. Geçtiğimiz haftalarda Rolling Stone dergisine verdiği röportajda parçanın tematik olarak annesiyle olan ilişkisini kutlama niyeti taşıdığından ve sonik dünyasının da İrlandalı pop-rock grubu The Corrs’tan ilhamla yaratıldığından bahsetmişti. 

“Catch Me In The Air”in prodüksiyon kredileri Clarence Clarity ve Stuart Price’a ait. Şarkının yazımında da Rina Sawayama ile Adam Crisp, GRACEY, Oscar Scheller ve Stuart Price isimlerini görüyoruz. 

Parçanın bir de görsel eşlikçisi var. Londra’daki Roundhouse sahnesinden konser görüntüleri ile kurgulanan video,  F That tarafından hazırlanmış. Buradan izlenebilir. 

13 şarkıdan oluşacak Hold The Girl, Rina Sawayama kataloğunun ikinci stüdyo albümü olacak, Dirty Hit aracılığıyla 2 Eylül’de yayımlanacak.