Lady Gaga’nın “Chromatica”sına yeni nefesler

Arca, Rina Sawayama, Ashnikko, Planningtorock ve nice heyecan verici müzisyenin, Lady Gaga’nın son albümü Chromatica’daki parçalara yaptığı remiksler bir araya geliyor. 


Chromatica, 63. Grammy Ödül Töreni’nde En İyi Pop Vokal Albümü kategorisinde aday gösterilmiş; Ariana Grande düeti “Rain On Me”, En İyi Pop Duo / Grup Performansı ödülünü kazanmıştı.

Dawn of Chromatica derlemesi, 3 Eylül’de Interscope Records etiketiyle yayımlanacak. 14 remiksten oluşan albümün prodüktörlüğünü, orijinal albümde de Lady Gaga ile çalışan BloodPop® üstlenmiş. Henüz remikslerden herhangi biri dinlemeye açılmış değil ama şarkı listesi ve albüm kapağı hemen aşağıda.

01. Alice (LSDXOXO Remix)
02. Stupid Love (Coucou Chloe Remix)
03. Rain on Me (Arca Remix)
04. Free Woman (Rina Sawayama & Clarence Clarity Remix)
05. Fun Tonight (Pabllo Vittar Remix)
06. 911 (Charli XCX & A. G. Cook Remix)
07. Plastic Doll (Ashnikko Remix)
08. Sour Candy (Shygirl & Mura Masa Remix)
09. Enigma (Doss Remix)
10. Replay (Dorian Electra Remix)
11. Sine From Above (Chester Lockhart, Mood Killer & Lil Texas Remix)
12. 1000 Doves (Planningtorock Remix)
13. Babylon (Bree Runway & Jimmy Edgar Remix)
14. Babylon (Haus Labs Version)

Ashnikko demişken

“Plastic Doll” parçasına yaptığı remiksle Dawn of Chromatica’da yer alan Ashnikko, yeni neslin kural tanımayan pop yıldızlarından. Londra’da yerleşik Ashnikko’yla; 2021’in ilk günlerinde yayımladığı DEMIDEVIL isimli 10 parçalık koleksiyonunu, Kelis sevgisini ve yarattığı alter-egosu “Daisy”yi Bant Mag. No:74’te konuşmuştuk. “İnternet ruhumu ezip geçiyor”: Ashnikko röportajı bir tık uzakta.