Rina Sawayama’dan yeni albüm güncellemesi

Pop – R&B – nu-metal durakları arasında mekik dokuyan SAWAYAMA ile 2020’nin görkemli ilk albümlerinden birine imza atmıştı Rina Sawayama. İlk albümünün yıl dönümünde Elton John eşlikli “Chosen Family” kaydını paylaşan müzisyen, ikinci uzunçalar için de yol kat etmiş anlaşılan.

Twitter hesabında paylaştığı güncellemelere göre Sawayama yeni albümü için gece gündüz stüdyoda ancak bundan pek de şikayetçi değil. Gözümüz yolda beklediğimiz ikinci albümü tamamlamaya yetecek kadar şarkı yazmış. İki hafta stüdyoya kapanıp kayıt yaptığını, sonra baskının ağırlığıyla üç hafta uyuduğunu; bunun bir döngü gibi devam ettiğini söylüyor. 

Japonya asıllı İngiliz sanatçı, geçtiğimiz senenin son günlerinde Avustralyalı yayın Music Feeds’e verdiği röportajda hayatının yeni bölümüne hazır olup olmadığı sorulduğunda “Yeni dönem çoktan başladı!” cevabı vermiş; beslendiği farklı türlerin etkisiyle deneysel işler yapmaya devam edeceğinin sinyallerini vermişti. 

Salgın dolayısıyla getirilen kısıtlamalar nedeniyle ilk albümünün turnesini gerçekleştiremeyen Sawayama, ilk canlı performansını NPR’ın hazırladığı Tiny Desk (Home) konser serisinde vermişti. “Dynasty” parçasıyla açılan bu minik konser, Sawayama’yı kalabalıklar içinde canlı dinleyebileceğimiz ilk günü iple çektiriyor. 

Yazı: Asena Büyük

Yükleniyor...