Round Robin’de dinleyicileri neler bekliyor?

Red Bull Music Festival İstanbul, tam 16 müzisyenin peş peşe sahne alacağı ve ikililer halinde doğaçlama performanslar sergileyeceği bir geceyle açılıyor. 26 Eylül akşamı Avusturya Başkonsolosluğu/Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde  gerçekleşecek etkinlikte kimler sahne alacak bir bakalım.

Bir emprovize düet gecesi olarak da tanımlayabileceğimiz Round Robin ’in küratörlüğünü Murat Ertel üstleniyor. ZeN ve BaBa ZuLa gibi gruplarıyla Türkiye’de psikedelik müzik alanında kalıcı işlere imza atan Ertel’in söz konusu gece için davet ettiği isimler arasında hem efsanevi figürler hem de yeni nesilden heyecan verici müzisyenler bulunuyor.

Krautrock akımına önemli bir şekilde yön vermiş bir efsane, Sibirya’da yaşayan bir şaman müzisyen ya da kendi yaptığı enstrümanlarıyla sahne alacak bir ses kâşifi… Round Robin’in aynı sahnede ve aynı “an”da buluşturacağı müzisyenler fazlasıyla geniş bir ses skalasına yayılıyor. Tüm programı ay sonuna dek açıklanacak olan Round Robin gecesinde sahne alacak isimler şöyle:

Murat Ertel
Cahit Berkay
Dr. Das
Okay Temiz
Ah! Kosmos
Eralp Güven
Hakan Vreskala
Hans Joachim İrmler
Gökçe Gürçay
Lydia Kavina
Aybike Çelik Özbey
Chyltys
Şirin Pancaroğlu

Etkinliğin biletleri için buraya tıklamanız yeterli.