“Rugrats” filminin yönetmeni belli oldu

Nickelodeon’ın efsane 90’lar yayın kuşağının popüler çizgi dizilerinden The Rugrats’in yeni bir film uyarlaması yolda. Yarı animasyon olarak kurgulanan filmin yönetmeni de belli oldu.

Son olarak 2003’te uzun metraj animasyon uyarlaması Rugrats Go Wild’la beyaz perdeye taşınan The Rugrats, on altı yıl sonra bu kez bir “nostalji” yaratma umudunda. Disney tüm 90’lar klasiklerini yeniden çekiyor, Jumanji üzücü bir şekilde geri döndü ve dahası da yolda, Men In Black de yeni filmiyle gündemde… “90’lar nostaljisi Nickelodeon’sız olmaz” diyen yapımcılar Rugrats’i de döndürmeyi akıl etmiş tabii ki.

Diary of a Wimpy Kid serisinin üç devam filmini çeken David Bowers, yeni Rugrats filminin yönetmen koltuğunda. Filmin yapımcı ekibindeyse Rugrats’in yaratıcı kadrosu eksiksiz olarak yer alıyor. Senaryo da Family Guy yazarlarından David A. Goodman’a emanet. Filmin vizyon tarihi henüz bilinmiyor. 90’larda çocukluğunu yaşamış olan jenerasyonun, CGI olarak yeniden yaratılmış Chuckie, Tommy ve diğer karakterlerle gerçek oyuncuları bir araya getirecek bu filme ne kadar ihtiyacı olduğu tartışılır.