Ryan Gosling ve Chris Evans ölümcül düelloya hazır

Pandemi döneminde 10 milyondan fazla yeni kullanıcı kazanan Netflix, şimdiye kadarki en yüksek bütçeli yapımı için hazırlıklara başlamış. The Gray Man adını taşıyacak çiçeği burnunda proje, 200 milyon dolar gibi rekor bir bütçe ile hazırlanacak. Amaç; James Bond ve Bourne filmleri ölçeğinde yeni bir seri yaratmak…

Rejisör koltuğuna –Avengers: Endgame ile tüm zamanlar box office rekorunu elinde bulunduran- Russo Kardeşler’in oturacağı yapımda; başrolleri iki yıldız isim, Ryan Gosling ve Chris Evans paylaşacak. Kardeşler, yapımcılığını üstlendikleri bir diğer Netflix filmi Extraction ile platformun izlenme rekorunu da kırmıştı. Senaryonun Mark Greaney’nin çok satan roman serisinden uyarlanacağı biliniyor. Joe Russo’nun yanı sıra, sıkça birlikte çalıştığı Christopher Markus ve Stephen McFeely ikilisinin de metinde parmağı var.

Peki The Gray Man‘de  bizleri neler bekliyor? Aksiyon ve gerilim ögeleri taşıyacak bu casus anlatısı, iki suikastçi arasındaki ölümcül düelloyu işleyecek. Anthony Russo filmi, “İki harika aktörün, CIA’in iki farklı versiyonunu temsil edeceği göğüs göğüse bir mücadele” olarak tanımlıyor. Eski CIA çalışanı Court Gentry (Gosling) artık suikastçi olarak çalışacak, yeni CIA ajanı ise (Evans) onu avlayacak. Filmin beklentileri karşılaması hâlinde, Gosling bu karakteri devam yapımlarında da canlandırabilirmiş.

Brad Pitt ve James Gray ikilisi de, bir dönem The Gray Man projesiyle ilgilenmişti.

Yazı: Merdan Çaba Geçer