Ryan Murphy yapımı “The Boys In The Band”den ilk fragman da geldi

Ryan Murphy’nin Netflix hanedanlığı, yakın gelecekte iki ilgi çekici yapımla genişleyecek. One Flew Over the Cuckoo’s Nest romanının öncesini ele aldığı Ratched dizisi, ve geçtiğimiz haftalarda ilk fotoğrafları paylaşılan uzun metraj The Boys In The Band. 

Orijinalini Tony ödüllü oyun yazarı Mart Crowley’nin kaleme aldığı uyarlama, 2018’de oyunu Broadway’de sahneleyen Joe Mantello tarafından yönetildi. Mantello, Murphy’nin Hollywood dizisinde de kamera arkasındaydı. Film, bir doğum günü kutlaması için yeniden bir araya gelen gay bir arkadaş grubunun hikâyesini anlatıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde aralarına katılan eski bir arkadaşları yüzünden geçmişte kalan konuların açılması, partinin seyrini değiştiriyor. The Boys in the Band, 1970 yılında The Exorcist ve The French Connection filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni William Friedkin öncülüğünde de beyaz perdeye taşınmıştı. 

30 Eylül’de yayımlanacak filmde, Hollywood ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Emmy adaylığına hak kazanan Jim Parsons’la birlikte Zachary Quinto, Matt Bomer ve Andrew Rannells başrollerde. Dörtlü, Mantello’nun 2018’deki Broadway oyununda canlandırdıkları karakterleri bu kez ekrana taşıyor.

The Boys In The Band’in ilk fragmanı hemen aşağıda.