Ryan Murphy’nin Netflix müzikali “The Prom”a hoş geldik

Hollywood, The Boys In The Band, Ratched, The Politician gibi yapımlarla Netflix denince akla gelen ilk isimlerden birine dönüşen Ryan Murphy’nin yeni filmi 11 Aralık’ta yayımlanacak. Yıldız oyuncularla dolu müzikal film The Prom’dan ilk fragman da geldi.

The Prom, Chad Beguelin’in yazdığı roman ve aynı isimli Broadway müzikalinin bir uyarlaması. Murphy, Nisan 2019’da New York Longacre Theatre’da bir hayır kurumu için yapılan performans sırasında müzikali uyarlama çalışmalarına başladığını dillendirmiş, çekimler de 11 Aralık 2019’da Los Angeles’ta başlamıştı. COVID-19 pandemisi sebebiyle prodüksiyon süreci aksayan film, neticede çekimlerinin başladığı günün yıl dönümünde yayında olacak.

“The Prom” ne anlatıyor?

Krizin eşiğinde olan New Yorklu oyuncular Dee Dee Allen’ın ve Barry Glickman’ın yüksek maliyetli yeni Broadway şovu, kariyerlerinde yükselmelerinin önünü kesen büyük bir başarısızlık olmuştur. Bu sırada, Indiana’nın küçük bir kasabasında, bir lise öğrencisi olan Emma Nolan, müdürün desteğine rağmen, okul aile birliğinin kız arkadaşı Alyssa ile baloya katılmasını yasaklamasından dolayı mutsuz günler geçirmektedir. Dee Dee ve Barry, Emma’nın çıkmazının kendilerine güzel bir imaj yaratmak için mükemmel bir fırsat olacağını düşünür ve diğer oyuncu arkadaşları Angie ve Trent ile beraber yola çıkarlar. Ancak bencil planları beklenmedik bir şekilde geri teper ve yıldızların hayatı alt üst olur.

Ryan Murphy’nin pek çok işinde olduğu gibi The Prom’da da bir yıldızlar geçidi bizi bekliyor. Dee Dee Allen rolünde Meryl Streep, Barry Glickman rolünde James Corden, Trent Oliver rolünde Andrew Rannells, Angie rolünde Nicole Kidman var. Uzun uğraşlar ve elemeler sonucunda belirlenen Emma rolünde ise genç oyuncu Jo Ellen Pellman’ı izleyeceğiz. Ayrıca Kerry Washington, Keegan-Michael Key, Arian DeBose da The Prom için kamera karşısına geçen isimler arasında.


Yükleniyor...