Sacha Baron Cohen’in ünlü İsrail ajanı Eli Cohen’i canlandıracağı “The Spy”dan ilk fragman

Sacha Baron Cohen’i başrolde izleyeceğimiz Netflix’in yeni mini dizisi The Spy 6 Eylül’de yayınlanacak. Yayın tarihine doğru geri sayım devam ederken Netflix’ten iştahları iyice kabartan bir fragman daha geldi.

Ünlü Mossad ajanı Eli Cohen’in gerçek hayat öyküsünden esinlenen dizide, Suriye’de yaptığı ajanlık çalışmaları ile İsrail’in kaderini değiştiren Eli Cohen’i canlandıracak Sacha Baron Cohen, Borat ve Brüno gibi komedi tiplemelerinden sonra sanıyoruz ki ilk defa bu kadar ciddi bir karakterle karşımıza çıkıyor.

Sacha Baron Cohen’e, Noah Emmerich (The Americans), Hadar Ratzon Rotem (Homeland), ve Waleed Zuaiter (Colony) gibi isimlerin eşlik edeceği altı bölümlük mini dizinin Netflix tarafından açıklanan konusu ise şöyle:

“Emmy adaylığı bulunan Sacha Baron Cohen’in Eli Cohen’i canlandıracağı dizide, ülkesine hizmet etmek isteyen bir ajanı işinin gerektirdiği çift kimliği taşımanın getirdiği zorluklarla mücadele ederken izleyeceğiz. Noah Emmerich Cohen’den sorumlu olan ve onun vicdanını rahatlatmaya çalışan bir diğer ajan Dan Peleg’i, Hadar Ratzon Rotem Cohen’in işinde bir terslik olduğunu sezen eşi Nadia Cohen’i ve Waleed Zuaiter ise Cohen’i ideal bir müttefik olarak kabul eden Amin Al-Hafez’i canlandıracak.”