Sadie Sink için sırada bir rock operası var

Yazı: Deniz Özöztürk

İlk uzun metrajı Patti Cake$ (2017) ile dikkatleri üzerine çeken Geremy Jasper, yeni filmi O’dessa ile tekrar yönetmen koltuğuna oturuyor. Searchlight yapımı “fütüristik, post-apokaliptik bir rock operası” olacak O’dessa’nın başrolü için Sadie Sink ile imzalar atıldı. 

Stranger Things dizisindeki Max karakteriyle tanınan Sadie Sink, Darren Aronofsky’nin hakkında konuşturan son filmi The Whale için kamera karşısına geçmişti. Tıpkı hit Netflix dizisindeki rol arkadaşları gibi filmografisini nitelikli yapımlarla doldurmaya başlayan Sadie Sink, O’dessa için de başlı başına bir heyecan sebebi.

Tekinsiz bir şehre doğru…  

O’dessa’nın takip edeceği hikâye şöyle: Bir çiftçi kızı, aile yadigârını kurtarmak için tehlikelerle dolu destansı bir yolculuğa çıkar. Macerası onu garip ve ürkütücü bir şehre götürür ve kahramanımız burada gerçek aşkıyla tanışır. Mutlu sona ulaşmak için önce aşkının ruhunu kurtarması gerekir. Bu mücadelesinde de en güçlü silahı, kaderi ve içten gelen şarkısıdır.  

Searchlight adına konuşan eş-başkanlar Matthew Greenfield ve David Greenbaum, film hakkında yaptıkları açıklamalarında; O’dessa’nın olağanüstü ve içsel enerjisiyle izleyicisini yepyeni bir sinematik ortama taşıyacağı iddiasında bulundu. Ayrıca bir rock operası olacak filmin müziklerinin –Patti Cake$’tede olduğu gibifilmin senaristi ve yönetmeni Jasper’la birlikte Jason Binnick tarafından bestelendiğini de ekleyelim.O’dessa’nın çekimlerine önümüzdeki mayıs ayında, Stranger Things’in merakla beklenen son sezonunun setleri bittikten sonra Hırvatistan’da başlanması planlanmakta. Merak uyandıran filme ilişkin detaylar için takipte kalın.