Salgın sürecinin en geniş çaplı yardım etkinliği: “The Call To Unite”

COVID-19 salgını için dayanışmaya çağıran etkinliklere her geçen gün yenisi eklenirken, belki de bu etkinliklerin en büyüğü olacak “The Call to Unite” için hazırlıklar başladı. 

Günümüzün popüler isimlerini bir araya getirecek olan etkinlikte sanatçıların ve oyuncuların yanı sıra ABD’nin en çok izlenen talk şovlarından birinin sahibi olan Oprah Winfrey gibi sevilen figürler de boy gösterecek. Neredeyse 200’ü aşkın isimle davetli listesi en kabarık etkinliklerden biri olacak The Call to Unite’da göreceğimiz isimler arasında Julia Roberts, Quincy Jones, Naomi Campbell, Mandy Moore, Questlove, Alanis Morissette, LeAnn Rimes var. 

Türkiye saatiyle 1 Mayıs Cuma’yı 2 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece 03:00’te başlayacak etkinlikte canlı performansların yanı sıra salgın süresince hissedilen yalnızlıkla ve izole olmanın verdiği diğer huzursuz edici hislerle baş etmeye yardım sağlama amacıyla çeşitli sohbet ve etkinlikler yayımlanacak. 24 saat sürecek sürecek olan etkinliği kendi sitesi üzerinden, Facebook, YouTube, Twitch, Twitter gibi sosyal mecralardan takip edebilmek mümkün.

İzleyiciler program akışı boyunca COVID-19’dan etkilenen ihtiyaç sahibi insanlara yardım edebilmek amacıyla GiveDirectly üzerinden veya kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşlarından Points of Light’a bağış yapabilecekler. Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz şuraya tıklamanız yeterli.

Yazı: Asena Büyük