Sam Levinson’ın “Malcolm & Marie”sinden ilk fragman

Netflix’in 30 milyon dolara satın aldığı, Zendaya ile John David Washington’ın başrolleri paylaştığı Malcolm & Marie, 5 Şubat 2021’de yayımlanacak. 

Zendaya’yla Euphoria’da birlikte çalışan Sam Levinson’ın yazıp yönettiği Malcolm & Marie, bir film yapımcısı ile kız arkadaşının ilişkisini odağa alıyor. Eleştirel ve finansal anlamda başarılı olacağına kesin gözüyle bakılan filmlerinin galası gerçekleşir ve uzun gecenin ardından çiftimiz evlerine dönerler. Dakikalar geçtikçe ilişkileriyle ilgili kimi sırlar ortaya saçılacak, aşklarının gücü sınanacak, birbirlerine duydukları duygular test edilecektir. 35 mm kamerayla siyah beyaz çekilen ve tek mekânda geçen filmin Who’s Afraid of Virginia Woolf? ve Marriage Story etkileri taşıdığı söyleniyor. Filmden yayımlanan ilk fragman hemen aşağıda.

Pandemi günlerinde iki haftalık süre zarfında çekilen Malcolm & Marie, COVID-19 kısıtlamalarıyla tamamlanan ilk uzun metraj yapımlardan biri ve Mank, Ma Rainey’s Black Bottom, The Trial of the Chicago 7, Da 5 Bloods gibi ödül sezonunda kampanyası yapılması beklenen diğer Netflix yapımlarının arasına katılmış gözüküyor. Hatta Euphoria’yla Emmy Ödülleri’nde drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan en genç oyuncu olarak tarihe geçen Zendaya’nın Oscar’a aday gösterileceği iddiaları da konuşuluyor.