Sancılı bir büyüme öyküsüne ilk adım: “Young Hearts”

Yakın geçmişte Togetherness, Animals., Room 104 gibi yapımlarıyla sinema ve televizyon dünyasında “yeni bir soluk” bahsinin tozunu attıran Mark ve Jay Duplass kardeşlerin yapımcılığını üstlendiği Young Hearts filminden ilk fragman geldi. 

“Günümüz gençlerinin naif fakat karmaşık sosyo-kültürel dünyalarına dürüst bir bakış” vaadiyle anılan filmin asıl meselesi iki genç bireyin ilk aşk ilişkisine açılan bir büyüme öyküsüne varıyor.   

Hikâyesi Sarah Sherman’ın kaleminden çıkan filmde, karşılıklı evlerde yaşayan lise çağındaki Harper ve Tilly’nin romantik ilişkisi çevrelerindeki çıkmazları zorluyor; kimlik ve cinsel deneyim üzerine bir anlatı ortaya çıkarıyor.  

Sarah Sherman ve Zachary Ray Sherman tarafından yönetilen film, aynı zamanda ikilinin ilk uzun metrajı. Mark Duplass filmin yürütücü yapımcılığını üstlenme motivasyonlarını “Young Hearts’ın temsiliyet kullanımı; narin, sessiz tatlılığı ve çoğu zaman iyi yansıtılamayan türdeki hikâyesiyle, bize daha önce görmediğimiz bir şeyi gösterme özelliğine sahip.” sözleriyle ifade ediyor.

Yazı: Melike Karabaş


Yükleniyor...