Sandra Oh’lu Netflix komedisi “The Chair” yaz sonu yayında

Bugünlerde Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın gündeminde HBO’nun GoT spin-off yapımlarının yanı sıra Netflix’te yayımlanacak ilk projeleri The Chair de var. Killing Eve, Grey’s Anatomy ve American Crime gibi dizilerle tanınan Kore asıllı Kanadalı oyuncu Sandra Oh başrolde. Dizinin ilk sezon yayın tarihi 27 Ağustos olarak açıklandı.

North Carolina’daki Pembroke University’de geçecek komedi dizisinde Sandra Oh, İngilizce departmanının ilk kadın başkanı olmayı arzulayan Dr. Ji-Yoon Kim’i canlandıracak. Kendisi aynı zamanda üniversite kadrosundaki beyaz olmayan az sayıdaki eğitmenden biri. 

Jay Duplass (Transparent), Holland Taylor (Two and a Half Men), Bob Balaban (Close Encounters of the Third Kind), Nana Mensah (13 Reasons Why) ve David Morse (The Good Lord Bird) da kadrodaki diğer isimler. 

Benioff – Weiss ikilisinin yapımcı olarak yer aldığı projenin yaratıcıları Amanda Peet ve Annie Wyman. İki ismin de kaleme aldığı ilk dizileri. Amanda Peet’in oyuncu olarak yer aldığı yapımlar arasında Roland Emmerich filmi 2012, Bruce Willis ve Matthew Perry’yle kamera karşısına geçtiği 2000 yapımı komedi The Whole Nine Yards ve Amazon Prime’ın antoloji serisi The Romanoffs var. Annie Wyman ise The Chair ile televizyon dünyasına ilk adımlarını atıyor.

Sandra Oh’nun yaklaşan diğer projeleri
Umma

2021 bitmeden izleyiciyle buluşması planlanan Umma, bir Amerikan çiftliğini mekân edinen bir korku filmi. Kızıyla birlikte yaşayan Amanda, Kore’deki annesinden arta kalan eşyaların kendisine ulaşmasının ardından hayaletler görmeye başlar ve olaylar gelişir. Filmin yönetmen koltuğunda The House of Suh belgeselini çeken Iris K. Shim var.

The Tiger’s Apprentice

WALL-E, Toy Story 3 ve Ratatouille gibi yapımların animatörlerinden Carlos Baena’nın ilk uzun metrajı. Laurence Yep’in aynı isimli fantastik romandan uyarlanan The Tiger’s Apprentice’de Çinli bir ejderha olan Mistral’ı seslendiriyor Sandra Oh. Kadroda Michelle Yeoh ve Henry Golding de var. Yayın tarihi 10 Şubat 2023 olarak belirlenmiş.