Sarah Paulson, dokuzuncu “American Horror Story” sezonunda rol almayacak

Ryan Murphy ve Brad Falchuk ikilisinin yarattığı ve her sezonunda korku sinemasının farklı bir türünü işleyen American Horror Story’nin dokuzuncu sezonuyla ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı.

Dizinin ilk sekiz sezonunda gösterdiği performansla beş kez Emmy’ye aday gösterilen Sarah Paulson, American Horror Story: 1984 sezonunda rol almayacak. FX’te yayınlanan dizinin dokuzuncu sezonu, prömiyerini eylülde yapacak. Sarah Paulson’ın sürekli karakterlerden birini oynamayacağı ama belki bir bölümde cameo yapabileceği söylentileri de dolaşıyor. Paulson’la birlikte tüm American Horror Story sezonlarında rol alan bir diğer oyuncu olan Evan Peters da yeni sezonda rol almayacak.

Ünlü oyuncu Paulson, kariyerindeki tek Emmy ödülünü, yine Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu American Crime Story’nin ilk sezonu People vs O.J. Simpson’da savcı Marcia Clark’ı canlandırdığı performansla kazanmıştı. Şu sıralar çekimleri devam eden Dahvi Waller imzalı Mrs. America dizisinde Cate Blanchett, James Marsden ve Elizabeth Banks gibi isimlerle kamera karşısına geçen Paulson, bir müze bombalanmasında annesini kaybeden bir çocuğu merkezine alan ve başrollerinde Finn Wolfhard ve Nicole Kidman’ı izleyeceğimiz The Goldflinch’te rol alıyor. Sonbaharda vizyona girecek filmde, American Horror Story evreninin bir diğer tanıdık yüzü Denis O’Hare de var.