Sekizinci "Game Of Thrones" sezonunun yönetmenleri belli oldu

Game Of Thrones‘un final sezonuna dair detaylar yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Toplamda altı bölümden oluşacak yeni Game Of Thrones sezonunun yönetmenleri açıklandı.

Dizinin yeni bölümlerini yönetecek isimlerin tamamı da daha önceki sezonlarda görev yapmış yönetmenler. HBO’nun her sezon rating rekorları kıran dizisinin yaratıcıları ve senaristlerinden olan D.B. Weiss ve David Benioff, Game Of Thrones’un final bölümünün yönetmenliğini birlikte üstlenecek. İkili daha önce ayrı ayrı bölümlerin yönetmenliğini üstlenmiş ama birlikte bir bölümü yönetmemişti.

Aralarında altıncı sezon final bölümü olan The Winds of Winter da olmak üzere toplam dört Game Of Thrones bölümü yöneten Miguel Sapochnik de yeni sezonun yönetmen kadrosunda bulunuyor. Yine altıncı sezondaki Battle of the Bastards bölümüyle Emmy ödülü kazanan yönetmenin yeni sezonda kaç bölümü çekeceği açıklanmadı. Yapılan açıklamada sekizinci Game Of Thrones sezonunun yönetmen ekibinde yer alan bir diğer isim de ikinci sezondan bu yana toplam altı bölümün yönetmenliğini üstlenen David Nutter oldu. Nutter da beşinci sezondaki “Mother’s Mercy” bölümüyle Emmy kazanmıştı.

Henüz ne zaman yayınlanacağı belli olmayan Game Of Thrones final sezonunun ardından HBO’da birçok spin-off GOT dizisi de başlayacak. Hepsi fazlasıyla uzun olacak altı bölümden oluşacak yeni sezonun 2019 yılında izleyiciyle buluşması da ihtimaller arasında.